Rohkem rannatennisest

RANNATENNIS ON ELUSTIIL!

Mis on rannatennis? Rannatennis on üks lõbusamaid ja seltskondlikumaid spordialasid – ala võlu seisneb peamiselt lihtsuses. Samuti on rannatennis heaks vahelduseks suurele tennisele, sest see ei nõua mängimiseks tehniliselt nii häid oskusi. Rannatennis on kergelt õpitav mäng, kus sugu, vanus ja mängutase ei oma erilist rolli, ning kuna rannatennises mängitakse ainult paarismängu, on see ka seltskondlikult nauditav tegevus.

Rannatennis sobib harrastamiseks igal tasemel mängijale ning algaja jaoks on tegemist üsna kergelt õpitava mänguga. Võrreldes tavatennisega, mis võib mõnikord kehale liiga teha, on rannatennis hea lahendus ka liigeseprobleemidega inimesele, sest pehmel liival mängimine ei koorma keha nii palju. Samas arendab rannatennis füüsiliselt nagu iga teinegi pallimäng ning eriti suur areng toimub koordinatsioonis ja osavuses. Liivas liikumine on tavapärasest raskem, seega areneb tänu rannatennisele ka kiirus ja jalgadesse tuleb rohkem jõudu.

Rannatennise harrastamisega kaasnevad kulud on suhteliselt madalad – odavama reketi saab juba 50-60 euro eest, pallid maksavad kõigest paar eurot ning on olemas ka kaasaskantavad võrgupostid, mille saab sobivasse kohta ise üles panna.

Rannatennist mängitakse liival, rannavolle väljakul. Erinevalt rannavollest on aga rannatennise võrgu kõrguseks 1,7m. Ka reketite ja pallide poolest erineb rannatennis tavatennisest, sest reketid on lühemad ja ilma keelteta, ning mänguvahendiks oranž tennisepall, mis on 50% madalama rõhuga. Lisaks reketitele ja pallidele muudavad mängu lihtsamaks veel teisedki erinevused tavatennisega – nimelt ei tohi rannatennises pall maha põrgata, servijal on vaid üks serv ning esimest ega teist kasti ei ole.

Rannatennis on ideaalne võimalus olla üheaegselt sportlik ja seltskondlik. Estonian Beach Tennis Club loob treeningutel lõbusa ja sportliku treeningkeskkonna, milles on ühendatud rannatennise õpe, üldfüüsilise arendamine ja võistlussport. Meie eesmärgiks on arendada mängijaid nii tehnilise, mängulise kui taktikalise poole pealt ning tõsta seeläbi ka Eesti rannatennise üldist taset.

Broneeri treening juba täna!